️ کوره چهارم خط تولید واحد یک کارخانه کربن ایران افتتاح شد

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

مراسم افتتاح کوره چهاره خط تولید واحد یک کارخانه کربن ایران با حضور حجت‌الله برامکی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، اعضای هیات مدیره، فرماندار و مدیران محلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، حجت الله برامکی مدیرعامل PIIC در این مراسم افتتاح کوره چهارم خط واحد یک کربن را تحولی تاثیرگذار در روند فعالیت این شرکت دانست.

وی در ادامه با اشاره به مختصات عملیاتی و شیوه اجرای پروژه گفت: بهره‌گیری از توان تخصصی در داخل مجموعه کربن و استفاده از تجهیزات موجود و در واقع راه اندازی کوره چهارمِ واحد یک کربن ایران با حداقل هزینه و سرعت بالا از ویژگی‌های این پروژه محسوب ‌می شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع همچنین در حاشیه این مراسم در خصوص جابجایی محل کارخانه کربن ایران گفت: انتقال کارخانه کربن ایران از محل فعلی به منطقه‌ای خارج از شهر اهواز یک پروژه مهم است اما اجرای آن در حقیقت به مثابه احداث کارخانه کربن ایران در محل جدید خواهد بود‌ که این خود مستلزم همت جمعی و برنامه‌ریزی دقیق در زمینه فنی پروژه و تامین مالی آن است‌. که این امر همراهی دستگاه‌های اجرایی استان باهدف افزایش تولید و حفظ سطح اشتغال در استان و شهر اهواز است.

شایان ذکر است کربن ایران از جمله‌ شرکت‌های تابعه هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و از جمله بزرگ‌ترین تولید کننده دوده صنعتی در کشور است. با افتتاح کوره چهارم واحد یک در کارخانه کربن ایران ظرفیت تولید این محصول به میزان ۱۵۰۰ تن در سال افزایش خواهد یافت.

keyboard_arrow_up