شرکت شیمی بافت

location_city

1373

سال تاسیس

candlestick_chart

نماد در بورس

people_alt

344

تعداد سرمایه انسانی

data_saver_off

65%

میزان سهام piic در شرکت

precision_manufacturing

143 هزار تن

ظرفیت اسمی

business_center

تولیدی

زمینه خدمات

mode_standbyحوزه کاری:

پتروشیمی

محصولات:

 • MTBE (متیل ترشری بوتیل اتر- ( رافینت 2 – MEK( متیل اتیل کتون) – بوتانول – رافینت 3- الکل سنگین

کاربرد محصولات:

 • مزایای استفاده از MTBE: کاهش قابل توجه مخاطرات آن بر سلامت انسان و آلاینده های تشکیل دهنده مه دود، در مقایسه با تترا اتیل سرب و سایر افزودنی ها اصلح بودن آن در مقایسه با سایر مواد اکسیژن دار دارا بودن عدد اکتان بالا سهولت دستیابی به مواد اولیه تولید آن فشار بخار و نقطه جوش مناسب معقول بودن هزینه تولید عدم خوردگی و تاثیر گذاری روی فلزات
  رافینت 2: جز مواد اولیه در تولید واحدهای الفینی کاربرد دارد. در تولید MEK کاربرد دارد. به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد.
  Mek : حلال رنگ، تینر و رزینهای وینیلی، نیتروسلولزی، اکریلیکی، اپوکسی و اورتانی حلال فرایند موم گیری در پالایشگاههای تولید روغن پایه موتور حلال فرایند تولید چسبهای پایه حلال حلال لاکها و جوهرهای چاپ حلال پلی اورتان در صنایع چرم مصنوعی حلال چربی زدای سطوح فلزی حلال لاکهای اورتانی جهت تهیه روکش نوارهای مغناطیسی
  بوتانول: این ماده به عنوان حلال در رنگها ، روکش ها ، رزینها و چسبها نیز مورد استفاده قرار می گیرد بویژه مخلوط آن با هیدروکربنهای آروماتیک ، حلال بسیار مناسبی برای رزینهای آلکید و لاکهای اتیل سلولز می باشد. از آنجا که SBA قادر به حل کردن هم آب و هم بعضی از روغنها می باشد ، در فرایند ساخت روغنهای ترمز و پاک کننده ها کاربرد دارد.همچنین SBA در فرایند تهیه عطرها ، رنگها ، اسانس میوه ها و مرطوب کننده ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  رافینت 3: محصول جانبی فرایند تولید این شرکت است که به عنوان یک گاز تحت فشار، غنی از بوتان C4 بوده و جهت استفاده در صنایع شمیایی و حرارتی مناسب می باشد.
  الکل سنگین: به عنوان محصول جانبی در فرایند تولید MEK ایجاد می شود که شامل مخلوطی از الکلهای خطی سنگین و هیدروکربن سنگین می باشد و در مصارف سوختی استفاده می شود.

mode_standbyماموریت:

تلاش در جهت افزایش رضایت مشتریان و سایر طرفهای ذینفع تولید پایدار و مرتبط با اهداف شرکت و تلاش جهت حضور موفق در عرصه های بین المللی بهبود و توسعه فرایند های مربـوط به تولید و به کارگیری تکنولوژی های نوین توسعه کیفی منابع انسانی با فرهنگ سازی ، ایجاد انگیزش و آموزش مستمر و اثر بخش در راستای افزایش بهره وری ایجاد محیط کار سالم ، ایمن و پاک، پیشگیری از بروز حوادث ، آلودگی های زیست محیطی و آسیب ها ، کنترل ریسکهای ایمنی و بهداشتی، ایمن سازی محیط با رویکرد پیشگیرانه و نظارت مستمر بر تجهیزات و خدمات پیمانکاران بهینه سازی استفاده از منابع انرژی و ایجاد چارچوبی برای ایجاد، دستیابی و بازبینی اهداف خرد و کلان انرژی و پشتیبانی از طراحی و خرید خدمات و تجهیزات انرژی بهینه اینجانب ضمن تعهد به تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز و رعایت کلیه الزامات قانونی، کلیه کارکنان را به عنوان با ارزش ترین سرمایه های سازمان، به مشارکت و حرکت در راستای تحقق این خط مشی به عنوان چارچوبی جهت هدف گذاری و تعیین برنامه های عملیاتی ترغیب نموده و این مهم را سرلوحه فعالیت های خویش می داند.

mode_standbyاعضای هیئت مدیره:

محمدعلی رستمی

سرپرست شرکت

علیرضا فهامی

رئیس هیئت مدیره

امیرمحسن گرجی

نائب رئیس هیئت مدیره

قاسم عابدزاده شوکی

عضو هیئت مدیره

محسن احمدی

عضو هیئت مدیره

mode_standbyراه های ارتباطی:

placeنشانی: تهران، خیابان آفریقا، بین چهارراه کودک و میرداماد، کوچه پدیدار، پلاک۲۲

mode_standbyچند رسانه ای:

keyboard_arrow_up