سبقت صنایع لاستیکی سهند از فونیکس آلمان

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

با همت مهندسان جوان و تلاش کارکنان شرکت صنایع لاستیکی سهند تسمه نقاله «مقاوم به ضربه و برش» برای نخستین‌بار در کشور تولید شد.

 

 

با همت مهندسان جوان و تلاش کارکنان شرکت صنایع لاستیکی سهند تسمه نقاله «مقاوم به ضربه و برش» برای نخستین‌بار در کشور تولید شد. شرکت صنایع لاستیکی سهند، به‌دنبال اعلام نیاز یکی از شرکت‌های مطرح فولادی برای تسمه نقاله مقاوم به ضربه و برش، تولید این نوع تسمه نقاله را که تولید و تامین آن تاکنون در انحصار فونیکس آلمان بود در دستور کار قرار داد و محصول فوق پس از تولید و طی مراحل کنترل کیفی در سال جاری در خطوط شرکت مزبور نصب شد و مورد بهره‌‌برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و به نقل از شرکت صنایع لاستیکی، بر پایه گزارش‌های حاصل از بازدید دوره‌‌ای، محصول تولیدی سهند بر خلاف نمونه مشابه آلمانی که معمولا پس از ۶ ماه مستهلک و از خط تولید خارج می‌شد، هم‌اکنون و با گذشت بیش از ۷ ماه همچنان در حال بهره‌‌برداری است. شایان ذکر است، استحکام و مقاومت سایشی بالا، مقاومت عالی در برابر برش و ضربه، از جمله ویژگی‌های این نوع تسمه نقاله تولیدی سهند (گریدS.S.B) است. علاوه بر تولید تسمه نقاله مقاوم به ضربه و برش، صنایع لاستیکی سهند هم‌‌اکنون پروژه احداث خط تولید تسمه نقاله سیمی (استیل کورد) را برای نخستین بار در کشور در دستور کار خود قرار داده است.با افتتاح این پروژه در سال آتی بخش مهمی از نیاز کشور به این محصول که در صنایع سنگین نظیر صنعت فولاد و معادن کاربرد دارد، برطرف خواهد شد.

 

keyboard_arrow_up