رشد 20 درصدی تولید محصول MEK پتروشیمی شیمی بافت

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

تولید محصول MEK پتروشیمی شیمی بافت در آبان ماه سال جاری به رشد 20 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل رسید.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌ گذاری صنایع پتروشیمی و به نقل از سایت شرکت پتروشیمی شیمی بافت، میزان تولید متیل اتیل کتون (MEK) در ماه آبان سال جاری به مقدار ۲۶۵ تن رسید که این افزایش تولید منجر به رشد ۲۰ درصدی تولید تجمیعی نسبت به دوره مشابه سال گذشته انجام شد.

این افزایش تولید در سایه کاهش توقفات غیر برنامه ریزی شده ، تامین پایدار خوراک با کیفیت، رعایت کامل استانداردهای HSE و حفظ شرایط ایمن و بدون حادثه بدست آمده است و توانسته نقش بزرگی در تولید صنایع پائین دستی ، نظامی، چرم و رزین به عنوان مصرف کنندگان اصلی خود داشته باشد.

گفتنی است که این دستاورد در شرایطی به وقوع پیوسته است که میزان بهره وری سیستم افزایش یافته و شاهد کاهش ۱۴ درصدی میزان ضایعات غیرعادی نسبت به دوره مشابه در این واحد تولیدی بوده ایم.

متیل اتیل کتون یک حلال صنعتی است که شرکت پتروشیمی شیمی بافت بعنوان تنها تولید کننده این محصول در ایران و خاورمیانه می باشد که همواره در دوران تحریم با وجود استفاده از متریال بسیار خاص و حساس توانسته است نیاز داخلی کشور را تأمین کرده و از این حیث کمک شایانی به رونق و حفظ اشتغال در صنایع وابسته داشته است.

شایان ذکر است شرکت پتروشیمی شیمی بافت جزء شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی است.

keyboard_arrow_up