خلق محصولات صادرات محور نیاز کنونی مجموعه‌های تولیدی کشور است

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

سرپرست تاپیکو در بازدید از پتروشیمی شیمی بافت مطرح کرد:
خلق محصولات صادرات محور نیاز کنونی مجموعه‌های تولیدی کشور است

بابک افقهی سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) ضمن بازدید از این مجتمع طی نشستی با مدیران این شرکت بر نگاه به آینده و خلق محصولات صادرات محور در مجموعه‌های تولیدی کشور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، بابک افقهی سرپرست هلدینگ تاپیکو روز سه‌شنبه 18 مهرماه با حضور در پتروشیمی شیمی‌بافت ضمن قدردانی از مدیران و تمام کارکنان شرکت و در راستای دستیابی به موفقیت‌های فراوان در یک سال اخیر این شرکت گفت: برای بقای شرکت باید نگاه به آینده معطوف شود و آینده چیزی نیست جز توسعه محصول و توسعه بازار، بنابراین از تولید محصولات جدید با محوریت صادرات‌گرا بودن آن نباید غافل شد.

وی ضمن تقدیر از پروژه تولید محصولات جدید پتروشیمی شیمی‌بافت که با نگاه صادرات محور طراحی و برنامه‌ریزی شده، تأکید کرد: اگر در مجموعه‌های تولیدی کشور یک نگاه صادرات محوری وجود داشته باشد و متناسب با آن برنامه‌ریزی صورت گیرد در نتیجه بخش قابل توجه‌ای از ظرفیت‌های کشور اعم از اقتصاد، اشتغال و کیفیت محصولات تولیدی بیمه خواهد شد.

در ابتدای این جلسه محمدعلی رستمی مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت، ضمن خوش آمدگویی به بیان فعالیت‌های انجام شده در راستای حفظ و تداوم تولید، فروش محصولات و رشد سودآوری پرداخت و گفت: در سال گذشته چالش‌هایی در دریافت خوراک داشتیم که توانستیم با مدیریت ایزوبوتن بخشی از این موانع را رفع کنیم و بهای تمام شده را به گونه‌ای تنظیم کردیم که شرکت یک حاشیه سود مناسبی داشته باشد.

رستمی ادامه داد: با توجه به مشکل تأمین خوراک که منجر به کاهش تولید شد، با برنامه‌ریزی درست و حفظ روند فروش محصولات و بهره‌وری مطلوب، شرکت با رشد ۳۸۳ درصدی سود خالص نسبت به سال قبل روبرو شد.

مدیرعامل شیمی‌بافت در ادامه به چالش‌ها و موانع تولید هر دو سایت شرکت اشاره کرد و افزود: با انعقاد قراردادهای بلند مدت با تامین‌کنندگان، تامین خوراک از منابع داخلی و انجام پروژه ساخت ۲ دستگاه مخزن کروی دو منظوره جهت خوراک و محصول جانبی و نیز انجام پروژه ساخت یک دستگاه برج جداسازی جهت تغلیظ ایزوبوتن در جهت رفع این موانع اقدامات خوبی صورت پذیرفت.

رستمی در پایان ضمن اظهار امیدواری، طرح‌های توسعه‌ای شیمی بافت را در افق ۱۴۰۶ تشریح کرد: با انجام این پروژه‌ها ظرفیت تولید شرکت ۱۰۰ درصد خواهد شد.

keyboard_arrow_up