امضای تفاهمنامه همکاری میان PIIC و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

wysiwygدسته‌بندی: اخبار

مرکز نوآوری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخصوص همکاری‌های فناورانه و نوآورانه تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی حجت‌الله برامکی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در این نشست که با حضور رضا اسدی‌فرد رئیس مرکز شرکت‌های دانش بنیان و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عیانی معاون توسعه بازار مرکز شرکت‌‌های دانش بنیان، سلطانعلی زاده مدیر شبکه تبادل فناوری و دادفر مدیر اجرایی مرکز نوآوری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (پتروسی) برگزار شد، گفت: هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در راستای امر مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین و به منظور استفاده از ظرفیت‌های زیست بوم نوآوری، با همکاری و همراهی شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) اقدام به تاسیس مرکز نوآوری نموده است.

برامکی در ادامه افزود: یکی از اهداف این مرکز نیازسنجی شرکت‌های زیرمجموعه و احصا چالش ها و نیازهای موجود در آنهاست که با استفاده از ظرفیت موجود در زیست بوم نوآوری و دانش بنیان کشور بتوان پاسخگوی این مسائل بود.

وی در ادامه هدف دیگر از ایجاد مرکزنوآوری را سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان در همکاری با شرکت های دانش بنیان بر شمرد و درباره عقد تفاهمنامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: عقد تفاهمنامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گامی مهم به سوی توسعه همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و فناور می باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی افزود: تاکنون موضوعاتی توسط مرکز نوآوری و شبکه تبادل فناوری در معاونت ریاست جمهوری در دست بررسی است که نیازهای شرکت های زیرمجموعه در این حوزه را پوشش خواهد داد.

اسدی فر در این نشست به اجرایی بودن این تفاهم با پیگیری مداوم، استفاده از نیروهای زبده در مرکز نوآوری که با زیست بوم نوآوری و دانش بنیان آشنایی کامل داشته باشند و همچنین اختصاص منابع مالی مجزا در قالب صندوق های جسورانه اشاره نمودند.

شایان ذکر است مراسم عقد تفاهمنامه همکاری میان مرکز نوآوری شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری در مواردی همچون نیازسنجی از زیرمجموعه های هلدینگ و شناسایی نظام مسائل آنها با استفاده از کارگزاران تخصصی، ایجاد ارتباط موثر و فعالانه هلدینگ با شرکتهای دانش بنیان و فناور، تعریف مگاپروژه های دانش بنیان در هلدینگ و کمک به پیشبرد آن از طریق ایجاد همکاری با شرکتهای دانش بنیان، توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان از طریق ورود به زنجیره ارزش و تامین هلدینگ، توسعه فناوری در شرکت های دانش بنیان در جهت تامین نیازهای هلدینگ، تجاری سازی فناوری های توسعه یافته در شرکت های دانش بنیان و نوپا با مشارکت هلدینگ را شامل می شود.

شبکه تبادل فناوری به عنوان نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی مسئولیت اجرای اهداف تفاهم نامه منعقده را برعهده دارند.

keyboard_arrow_up